operasyon hurgundem com

Tüm Dünya’nın An Be An Takip Ettiği Afganistan’daki Gelişmeler Herkesi Şokta Bırakmıştı.Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani Taliban Militanları Ülkeye Girdikten Hemen Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani Ülkeyi Terk Etmiştir.Afganistanda Neler Oluyor,Afganistan Ülkesini Taliban Ele Geçirdimi,Buna Benzer Bir Çok Soruların Cevabı Yazımızın Devamında Sizlerle.

hurgundem com afganistan

Reuters haber ajansından Aldığımız Habere Göre,1 Hafta içerisinde Bir Çok Kesmi Avucunun içerisine Alan Taliban doğudaki stratejik Celalabad şehrini Büyük Bir Yoğun Savaş ile Sabaha Karşı Saat 05:26’da Ele Geçirdiğini Kodlama ile Duyurmuştu 350 bini aşkın nüfusu olan Celalabad’dan yayınlanan diğer sosyal medya videolarında, yüzlerce Taliban militanının kent meydanında şehir sakinleri tarafından karşılandığı görüldü.

hurgundemcom taliban

AFGANİSTAN CUMHURBAŞKANI EŞREF GANİ KONUŞTU

Facebook’taki Yapmış Olduğu Paylaşıma Göre ”20 Yıldır Koruyup Kolladığım Ülkemi Taliban Çetesine Karşı Terketmek Zorunda Kaldım Eğer Ben Sarayı Terketmeseydim Bir Çok Askerin Ölmesine Sebep Olacaktım Ve 20 Yıldır Koruduğum Saray Ve Ülkemde Bir Çok Zarar ile Karşılaşacaktım Die Sözlerine Devam Etti Halkından Özür Dilediğini Dile Getirdi.

611980d786b24532dc8e4329

KURTARMA OPERASYONU
Aynı zamanda Birleşik Krallık ordusuna ait 600 kişilik birlik, Afganistan’da bulunan İngiltere vatandaşlarının tahliyesi için yola çıktı.Taliban’ın Katar’daki Siyasi Bürosunun Başkanı Molla Abdul Gani Birader, Afganistan’da amaçlarına bu kadar çabuk ulaşacaklarını beklemediklerini söyledi. Birader, Taliban’ın başkent Kabil ilk sırada olmak üzere Afganistan’ın tamamına yakınında hakimiyet kurmasına ilişfamily yapmış olduğu açıklamada, “Böyle bir başarıya bu kadar çabuk ve bu kadar kolay ulaşacağımızı beklemediğimi söylemeliyim.” dedi.

611980d786b24532dc8e4326

Birader, “Kibirli olmamalıyız. Daha önce helloç sahip olmadığımız ağır bir sorumluluğumuz olacak. Şimdi imtihan zamanı. Şu anda ülkemiz insanlarının hizmet sunumu, güvenliği ve yaşam şartlarının iyileştirilmesi açısından çadequate önemli bir sınavdan geçiyoruz. İnsanların hayatlarını ve geleceklerini nasıl kuruyacağımıza ikna etmemiz gerekir.” diye konuştu.

6119716a86b24532dc8e42e5

Taliban’ın Katar’daki Siyasi Bürosunun Sözcüsü Muhammed Naim de Kabil’de büyükelçilikler, diplomatik misyonlar ve yabancı uyruklular için tehlike olmadığını kaydederek, Taliban’ın ülke genelinde güvenliği koruyacağını vurguladı.Taliban yetkilisi, havalimanı ve hastanelerin işleyişine devam edeceğini, acil gereksinimlerin karşılanmasına engel olunmayacağını kaydetti. Başkentteki yabancıların kenti terk etmelerine izin verileceği, kalmak isteyenlerin ise Taliban yöneticilerine kayıt yaptırmaları gerektiği belirtildi.

By admin

One thought on “Afganistan Cumhurbaşkani Ülkeyi Talibana Kaptırdı !!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir