Japonya Prensesi Mako halktan biriyle evlendi ve Salı günü kamuoyunu ikiye bölen ve yeni kayınvalidesiyle ilgili bir mali anlaşmazlık yüzünden üç yıldan fazla ertelenen bir birlik içinde kraliyet statüsünü kaybetti.

Imperial Household Agency, Mako ve Kei Komuro’nun evlilik belgesinin Salı sabahı bir saray yetkilisi tarafından sunulduğunu ve artık resmi olduğunu söyledi.

Ajans, öğleden sonra bir basın toplantısında açıklamalar yapacaklarını, ancak Mako’nun sorulacak sorularda korku ve rahatsızlık gösterdiği için soru almayacaklarını söyledi.

Mako, bu ayın başlarında saray doktorlarının, evlilikleri hakkında medyada olumsuz haberler, özellikle de Komuro’ya yönelik saldırılar gördükten sonra geliştirdiği bir tür travmatik stres bozukluğu olarak tanımladığı durumdan iyileşiyor.

Düğün ziyafeti olmayacak ve çift için başka bir ritüel yapılmadı. Ajans, evliliklerinin pek çok kişi tarafından kutlanmadığını söyledi.

Düğünden üç gün önce 30 yaşına giren Mako, İmparator Naruhito’nun yeğenidir. O ve Komuro, Eylül 2017’de ertesi yıl evlenmeyi planladıklarını açıkladıklarında Tokyo’nun Uluslararası Hıristiyan Üniversitesi’nde sınıf arkadaşlarıydı, ancak mali anlaşmazlık iki ay sonra su yüzüne çıktı ve düğün askıya alındı.

Anlaşmazlık, annesinin eski nişanlısından aldığı paranın borç mu yoksa hediye mi olduğuyla ilgili. Mako’nun babası Komuro’dan açıklama yapmasını istedi ve o kendini savunan bir açıklama yazdı, ancak anlaşmazlığın tamamen çözülüp çözülmediği hala belli değil.

30 yaşındaki Komuro, 2018’de hukuk okumak için New York’a gitti ve geçen ay Japonya’ya döndü. Atkuyruğu yaptığı saçları, geleneğe bağlı imparatorluk ailesinden bir prensesle evlenen biri için cesur bir ifade olarak dikkat çekti ve sadece eleştirilere eklendi.

Artık bir kraliyet değil, Mako şimdi kocasının soyadını aldı – yasalar evli çiftlerin bir soyadı kullanmasını gerektirdiğinden diğer Japon kadınlarının çoğunu etkileyen bir sorun.

Saray yetkilileri, Mako’nun imparatorluk ailesinden ayrılmaya hak kazandığı 140 milyon yen (1.06 milyon €) çeyizi de reddettiğini söyledi. Dünya Savaşı’ndan bu yana sıradan biriyle evlenirken ödeme almayan ilk imparatorluk ailesi üyesidir ve bazılarının prenses için uygun olmadığını düşündüğü bir adamla evlenmesine yönelik eleştiriler nedeniyle bunu yapmayı seçmiştir.

Salı sabahı, soluk mavi bir elbise giyerek ve elinde bir buketle saraydan ayrıldı. Rezidansın dışında ailesi Veliaht Prens Akishino ve Veliaht Prenses Kiko ve kız kardeşi Kako’ya selam verdi, ardından kız kardeşler birbirlerine sarıldılar.

İmparatorluk Hanedanı Yasası sadece erkek halefiyete izin verir. Kraliyet ailesinin kadın üyeleri, halktan biriyle evlendiğinde kraliyet statüsünden feragat etmelidir – bu, kraliyet ailesinin büyüklüğünde bir düşüşe ve tahtın haleflerinin eksikliğine neden olan bir uygulama.

Naruhito’dan sonra veraset hattında sadece Akishino ve oğlu Prens Hisahito vardır. Hükümet tarafından atanan uzmanlardan oluşan bir panel, Japon monarşisinin istikrarlı bir halefi olduğunu tartışıyor, ancak muhafazakarlar hala kadın ardıllığını veya kadın üyelerin imparatorluk ailesine başkanlık etmesine izin vermeyi reddediyor.

japon prenses mako,
japon prensesi,
japon prenses evlendi,,
japon prensesi anıtkabir,
japon prensesi mikasa,
japon prenses mako eşi,
japon prensesi tercüman,
japon prensesi anıtkabir defterine ne yazdı,
japon prenses anıtkabir defterine ne yazdı,
japon prenses isimleri,
japon prenses tercüman,
japon prensesi anıtkabir özel defterine ne yazdı,
japon prensesi akiko,
japon anime prenses,
japonya prensesi anıtkabir özel defterine ne yazdı,
japonya prensesi akiko,
japonya prensesi anıtkabir özel defterine bunu yazdı
prenses japon balığı
sarı prenses japon balığı ile yaşarmı
prenses japon dizisi
japon disney prensesi
japon prensesi hangi ilçedeki kazıyı ziyaret etti
japon prensesi mako
japon prensesi osmangazi
japon prensesleri
japon prensesi kocaeli
japonya prensesi kimdir
japonya prensesi kaoru
japonya prensesi kaoru nakamura
japon prensesi osmangazi köprüsü
japonya prensesi mako
japonya prensesi mikasa
japon ve sarı prenses
japon balığı ve sarı prenses
japon prensesi türkiye ziyareti
japonya prensesi türkiyede nereyi ziyaret etti
japonya veliaht prensesi masako
sari prenses japon yemi yermi
japon balığı ile sarı prenses yaşarmı

Oyver
[Toplam: 0 Average: 0]

By admin