hqdefault 84

Başkan Erdoğan'dan sert açıklama: Haddinize değil

Başkan Recep Tayyip Erdoğan dünya medyasında da geniş yer bulan Afrika ziyaretleri kapsamındaki görüşmelerini tamamladı. Seyahatin sonunda uçakta gazetecilerin sorularını cevaplandıran Erdoğan Büyükelçilerin içişlerimize karışma olarak değerlendirilen ve sert biçimde uyarıldığı olaya ilişkin önemli ifadeler kullandı. Erdoğan ayrıca Suriye’ye operasyon, erken seçim iddiaları ve muhalefetin siyasi cinayetler çıkışlarına ilişkin de çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Angola, Togo ve Nijerya Ziyareti Dönüşünde Uçakta Gazetecilerle gerçekleştirdiği söyleşi ve son dakika açıklamaları…

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip Erdoğan Afrika ziyareti sonrasında gazetecilerin gündeme dair sorularını cevaplandırdı. Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Özdemir Bayraktar hakkında özel hukuklarına dair de paylaşımda bulunan Erdoğan sıcak gündem içerisinde yer alan seçim tarihi, muhalefetin cinayet iddiaları, Suriye’ye operasyon, büyükelçilerin küstah çıkışı gibi konularda önemli açıklamalar yaptı. İşte Erdoğan’ın değerlendirmeleri ve sorulara verdiği cevaplar:

17 Ekim’de başladığımız Batı Afrika turu kapsamındaki resmi ziyaretlerimizi verimli bir şekilde tamamladık. Böylece bugüne kadar 30 ayrı Afrika ülkesine toplam 41 ziyaret gerçekleştirmiş olduk. Sadece bu tablo bile tek başına Türkiye’nin Afrika kıtasıyla ilişkilerini geliştirme konusundaki kararlılığının somut bir göstergesidir.

Bu seyahatimde Angola, Togo, Burkina Faso, Liberya ve Nijerya Cumhurbaşkanlarıyla yaptığımız görüşmelerde, ikili ilişkilerimiz ile bölgesel konuları etraflıca ele aldık.

Angola’da, Angola Ulusal Meclisine hitap ettik. Ziyaretimiz vesilesiyle gerçekleştirilen Türkiye-Angola İş Forumu’nda karşılıklı yatırım ve iş imkanlarını değerlendirdik. Angola Cumhurbaşkanı Sayın Lourenço ile ilişkilerimizi eğitimden güvenliğe, ekonomiden kültürel hayata kadar her alanda geliştirmek doğrultusunda bir kez daha mutabık kaldık.

Kanalımıza Abone Olmak İçin : http://turkuvazvideo.com/qk2smd

Sosyal Medya
https://www.facebook.com/ahaber.com.tr/

https://www.instagram.com/tvahaber/

#Ahaber #Kavala #BaşkanErdoğan

By admin