Sağlığınızı iyileştirmek için her zaman karmaşık stratejiler izlemek zorunda değilsiniz, doğru olanı yaparak sağlığınız için en basit şeyleri yapmaya çalışın.

Borna’ya göre; Sağlığınızı iyileştirmek için saatler harcamanıza veya garip kurallara uymanıza gerek yok . Sağlığınızı bir dakikadan daha kısa sürede iyileştirebilirsiniz. Bu makaledeki maddeleri düzenli olarak takip edin ve bir dakikanızı ayırın.

1. Düzgün bir şekilde diş ipi kullanın

Pratik yaparak bir dakikadan daha kısa sürede diş ipi kullanabilirsiniz. Dişlerin yan kısımları, yiyecek ve bakterilerin biriktiği yerlerdir ve ağız ve dişler için birçok soruna neden olur. Bu nedenle ağız sağlığını iyileştirmek için diş ipi kullanımını hafife almayın .

۲. En az 30 saniye gargara kullanın

Ağzınızı gargara ile en az 30 saniye çalkalamak, tüm dişlerinizi malzemenin antibakteriyel özelliklerine maruz bırakır.

3. Sabaha su içerek başlayın

Gece boyunca birkaç saatlik uyku nedeniyle vücudunuz susuz kalır, bu nedenle su içmek daha iyidir, çünkü çay veya kahveden önce su içmek beyninizi, bağırsaklarınızı ve böbreklerinizi çok daha iyi uyandırır.

4. Yemeğin ortasında duraklama

Yemeğe başlamadan önce bir dakikanızı ayırın ve yemeğinizi ikiye bölün. Bir bölümü bitirip orta sahaya geldiğinizde, duraklayın ve açlık seviyenizi ölçün. Ayrıca doyuncaya kadar asla yemek yemeyin.

5. Karbonhidratları daha sağlıklı hale getirin

Ekmek, makarna veya patates gibi karbonhidrat açısından zengin yiyecekleri yerken sağlığınızı iyileştirmek için önemli bir ipucu, önce üzerlerine biraz zeytinyağı veya sirke serpmektir. Yağ ve asit , karbonhidratların glisemik indeksini önemli ölçüde azaltır. Başka bir deyişle, kan şekerinizi mükemmel bir şekilde dengede tutmanıza ve enerjinizin depolanmasına yardımcı olur.

6. Yeşil çay iç

Birçok yeşil çay türü için, sağlıklarını iyileştirmek için sadece bir dakikalık demleme yeterlidir. Aslında, Avrupa Önleyici Kardiyoloji Dergisi’nde yapılan yeni bir araştırmaya göre, haftada en az üç kez yeşil çay içmek kalp hastalığı ve felç riskini yüzde 25 oranında azaltıyor .

7. Bir paket sebze hazırlayın

Her sabah veya önceki gece, sadece bir dakikanızı ayırın ve ara öğününüz için biraz meyve veya sebze hazırlayın. Lif, vitamin, mineral ve antienflamatuar madde alımınızı artırmanın kolay bir yoludur ve sindirimi iyileştirmeye, cilt sağlığını desteklemeye ve kan şekerini sabit tutmaya yardımcı olur.

8. daha fit ol

Kolsuz bir sandalyeye oturun, sırtınızı düz tutun ve ayaklarınızı yerde düz tutun . O zaman dur. Sonra oturun. Bu oturuş ve kalkışı olabildiğince hızlı 10 kez tekrarlayın. Bir çalışma , 26 saniyeden fazla zaman harcayan veya bitiremeyen orta yaşlı insanların erken ölüm riskinin daha yüksek olduğunu buldu.

9. Kemikleri güçlendirmek

International Journal of Epidemiology’deki araştırmaya göre, günde en az bir dakika koşmak, kemik sağlığında %4,4 daha iyi (bir dakikadan az koşmaya kıyasla) ilişkilidir.

10. merdivenlerden yukarı koş

2019’da yapılan bir araştırma, altı hafta boyunca haftada üç gün, günde üç kez 20 saniyede 60 adımlık hızlı bir tırmanışın kalp sağlığını iyileştirdiğini söylüyor

Oyver
[Toplam: 0 Average: 0]

By admin