hurgundem com

Taliban Militanlarının Afganistanı Ele Geçirmelerinin Ardından Halk Ülkeyi Terk Etmeye Başladı Diğer Devletlerin Vatandaşları Oradan Çıkarmak için Gönderdikleri Uçak’ta Çekilen Görüntüleri Dünyayı Şok’a Soktu İşte O Görüntüler Yazımızın Devamında Sizlerle

611b5d594e3fe01234a2be0b

Dünya günlerdir Kabil’deki havalimanından gelen görüntüleri mevzuşuyor.Taliban’ın pazar günü ülkenin başkentine girmesi ile binlerce sivil kentin dışarıya oluşturulabilen tek kapısı olan havaalanına akın etmişti.On binlerce sivilin yarattığı kargaşayı havaya ateş açarak önlemeye çalışan Amerika bir süre sonrasında hemen hemen burada bulunan kontörlünü yitirdi.Güvenlik noktalarını aşan yüzlerce Afgan uçaklara akın etti. Kalkan uçaklara tutunan 3 Afgan ise uçak havalandıktan sonrasında yere düşerek feci şekilde can verdi.

611b5d384e3fe01234a2be05

Son dakika: ABD Afganistanı nasıl yitirdi İşte hezimetin five ana sebebiSon dakika: Amerika Afganistan’ı nasıl yitirdi? İşte hezimetin 5 ana nedeni


Havalimanındaki umut dolu bekleyiş 640 Afgan için son buldu. Amerika Hava Kuvvetleri’ne ait C-17 kargo uçağı, Amerikalı personeli almak için indiği Kabil Havalimanı’ndan Afgan sivilleri de alarak havalandı.İngiliz each day Mail gazetesinde yer edinen habere gore, 150 fert kapasiteli kargo uçağına 640 Afgan bindi. Başka bir deyişle tayyare sivilleri alarak kapasitesinin yaklaşıokay four.Five katına çıkarak havalandı.

Son dakika: Dünya bu kareyi konuşuyor… Afganistandan bu biçimde kaçtılar Amerika’li yetkililer olayı doğruladı yalnızca uçağın sivilleri nereye taşımış olduğuna dair bir informasyon vermedi.Pazar gece saatlerinde çekilmiş olduğu belirtilen kare Amerika savunma Bakanlığı yetkilileri tarafınca defense One dergisine verildi.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.