Can sıkıntısına karşı ne yapılmalı?

Can sıkıntısı kendi başına kötü bir şey değildir ve hatta yaratıcılığı teşvik edebilir. Yine de, sık sık sadece yağmurlu çocukluk tatillerinden gelen can sıkıntısını biliyoruz  – şimdi akıllı telefonlar, sosyal medya hizmetleri, akış hizmetleri ve benzerleri bizi ayakta tutuyor. Mola vermeye ihtiyacınız varsa veya şu anda kendinizi halsiz hissediyorsanız, ipuçlarımızın can sıkıntısına karşı yardımcı olacağı garanti edilmektedir. 

Müzik veya podcast dinleyin

Can sıkıntısı, en sevdiğiniz müziği veya ilginç bir podcast’i dinlerken sadece rahatlamak için iyi bir yol olabilir . Veya uzun süredir akıllı telefonunuzda saklanan ve sadece dinlenmeyi bekleyen sesli kitap (elbette sadece kitap okuyabilirsiniz!). 

Alternatif olarak, Disney Plus akış hizmetinde çalışmak da bir seçenek olabilir. 24 Mart 2020’den bu yana Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic’ten 500’den fazla film ve 350 dizi ile 25 özel Disney Plus Orijinali yayınlayabilirsiniz. Tüm Elsa hayranları için ekstra ipucu : 10 Temmuz’dan itibaren “Frozen”ın ikinci bölümü, yani “The Ice Queen 2” de sonsuz bir döngüde yayınlanabilir. Bu şekilde can sıkıntısı garanti edilir. Aboneliği burada bulabilirsiniz.

video kaydetmek için

Akıllı telefonlarda genellikle bir kamera bulunur – kendi küçük filminizin yönetmeni olun! Hikaye ilk başta alakasız: bir kasaba festivali, köy kulübünde bir futbol maçı ya da bahçedeki kendi çocuklarınız olsun. Farklı açıları ve işlevleri deneyin .

Fotoğraf albümü oluştur

Akıllı telefonlarımızda her birimizin gerçekte kaç fotoğrafı var? Çok muhtemelen. En güzel resimleri seçin – tatilden, Noel’den , son doğum gününden veya yürüyüşten – onları bastırın veya bastırın ve bir fotoğraf albümü oluşturunya da güzel bir kolaj . Ya da sizin için bir kitapçık yaptırabilir ve siparişi kendiniz verebilirsiniz. Fotoğraflarla ilgili hatıralar can sıkıntınızı anında eritecek. 

Dil öğrenme

Doğrudan en yakın dil okuluna koşup bir kursa kaydolmanıza gerek yok. İnternette dil öğrenmenin birçok yolu vardır. Ayrıca bir uygulama ile kelime ve kısa cümleler öğrenebilirsiniz – belki bir sonraki seyahatinizde buna ihtiyacınız olacak? 

Kısa bir gezi planlayın

İster kısa bir yolculuk olsun, yeni bir seyahat hedefi bulunya da rüya gibi bir kumsalda uzun bir tatil ilk başta önemli değildir. Hep nereye gitmek istedin? Hayatında ne görmek ya da yaşamak isterdin? Bırakın aklınız dolaşsın, ne kadar bütçeye ihtiyacınız olduğunu, nerede kalabileceğinizi vs. araştırın. 

İkamet yerini keşfedin

Ne kadar süredir bir şehirde yaşıyorsunuz ve şehrin sadece birkaç köşesini biliyorsunuz? Rehberli bir tura katılın ve şehrinizi yeni bir bakış açısıyla tanıyın . Birçok büyük şehirde, genellikle herkesin küçük bir bağış için katılabileceği sözde ücretsiz yürüyüş turları vardır.

Dans etmek

Dans etmenin sağlığımız üzerinde olumlu etkileri vardır – en azından düzenli olarak uygularsanız. Bazen sadece eğlenmek yeterlidir!

Doğada yürüyüşe çıkın

İster yürüyerek, ister bisikletle doğaya çıkın , parkta, göl kenarında veya ormanda huzurun ve sessizliğin tadını çıkarın!

temizleme

Hava kötü olduğunda, yağmurda dışarıda yürüyüşe çıkmak mutlaka eğlenceli değildir – ancak can sıkıntınızı evde de kullanabilirsiniz: Dolabınızı temizleyin  ve (artık) giymediğiniz eşyaları ayırın. Bu şeyleri koyun, örn. B. bunları satmak için çevrimiçi pazarlarda. 

Ve kağıtlar ne kadar süredir masanın üzerinde yığılmış? Kağıtlarınızı ayırın ve iyice temizleyin. Bununla can sıkıntısına karşı bir şeyler yaparsın ve sonrasında harika hissedersin!

Madde işareti günlükleri oluşturun

mermi günlüğü ile  (günlük) görevlerinize düzen ve yapı getirirsiniz. Tasarımda kendinizi yaratıcı bir şekilde ifade edebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan boş bir defter, kalem(ler) ve muhtemelen bir cetvel. Bunun nasıl çalıştığını buradan detaylı olarak öğrenebilirsiniz: 

Oyver
[Toplam: 0 Average: 0]