Evdeki herkes şenlik ateşine giderken Sandiya da gelenlerin arasındadır. Tabi bunu gören Santoş rahatsız olur. Santoşa göre bir erkeğin bir kızı beğenmesi için öncelikle güzel yemek yapması gerekiyordur. Sandiya güzel yemek yapamadığı halde oğlunu nasıl etkilemiş olabilir acaba diye düşünen Santoş sandiyanın oğluna büyü yaptığına kendini inandırır.

Holi bayramı hazırlıkları yapan aileye misafir gelir. Bu gelen misafirlere suraj ve sandiyanın odasını veren Santoş herkesi şaşırtır. Santoş bu hamleyide yine sandiyaya laf sokmak için yapar. Ev halkı evli çiftin odasında misafir nasıl kalır diye sorarsa cevabı hazırdır. Santoş hemen sandiyaya laf sokmak için bu ailede evli çiftler ayrı yataklarda yatar diyecektir. Bu laflara Sandiya bozulsa da yapacak bir şey yok ikilimiz salonda kanepelerde yatarak sabahlar.

Genç çiftimiz sabah uyandığında suraj iş yerine gider ve holi için tatlılar yapar. Ev halkı içinde laddolar yapan suraj Chotu’yu çağırarak eve götürmesini ister. Chotu Laddoları eve getirirken yolda bir adamla çarpışır ve laddolar karışır. Daha sonra açgözlülüğüne yenik düşen mena dayanamaz ve bir kaç tane yer. ilaçlı oldukları için kafayı bulan mena karısınada tatlılardan ikram eder. Böylece karı koca kafayı bulurlar. Sarhoşluğun etkisiyle evi bir birine katarlar.

Oyver
[Toplam: 0 Average: 0]

By admin