Türkiye’nin Güney Doğu Bölgesinde Sıkça Görülmeye Başlayan Dev Çekirgeler Halkı Tedirgin Etmeye Başlamıştır.Çiftçilerden Bazıları Yapmış Oldukları Teşhis Karşısında Şoka Uramışlardır.İşte Sizlere O Anlar Ve Yaşanan Gerçek Olayın Bilgileri Haberimizin Devamında Sizlerle

Batman’ın Gercüş ilçesinde yaklaşık 20 santimetre boyundaki çekirge, çiftçilerin vermiş olduğu eti yerken görüntülendi. Dicle Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ahmet okılıç, bölgede görülen etçil çekirgenin insanlara zarar vermediğini söylemiş oldu.Gercüş’e bağlı Pınarbaşı Mahallesi’nde bağ ve bahçe bakımı yapan Süleyman Öner ve Tahsin Kaya, sulama yapmış oldukları nanelerin arasında çexcellent sufficient büyügood enough bir çekirge ayrım etti. Yaklaşıokay 20 santimetre uzunluğunda olan çekirgeyi iki üç yıldır bulan çiftçiler, önüne et bıraktı.

Çiftçilerden Tahsin Kaya, televizyonda ve internette gördükleri ve etçil olduğunu bildikleri çekirgeye yapmış oldukları mangaldan kalan eti verdiklerini ve yemeye başlayınca şaşırıp kaldıklarını söyledi.Bu çekirgenin bitkilere zarar vermediğini de görmüş olduklerini dile getiren Kaya, “Onları kimse öldürüp zarar vermesin. Bunları korumak lazım, bahçelere zarar vermiyor” dedi.

Süleyman Öner ise gördükleri çekirgenin et yediğini dile getirerek, şunları dile getirdi: “wormün et vardı ve eti dev çekirgeye uzatınca hemen yemeye başladı. Şaştık kaldıgood enough arkadaşımla.Etçil olduğunu gözlerimizle görür görmez anladık. Bunlara kimse zarar vermesin ziraatçi kardeşlerimizin ve herkezin inanması için videoya çektik. Çiftçi kardeşlerimize burdan sesleniyorum bu dev çekirgeler bahçelere ziyan vermez. Bunlar etçildir.”

Oyver
[Toplam: 0 Average: 0]

By admin