İtalya’nın yeni ulusal havayolu şirketi ITA Airways geçen hafta gökyüzüne çıktı, ancak İtalyan havacılığında her şey yolunda değil.


Eski Alitalia uçuş görevlileri bu hafta iş kayıplarına ve maaş kesintilerine karşı özellikle İtalyan bir şekilde – kıyafetlerini çıkararak protesto ettiler.


Yaklaşık 2.000 yıldır Roma’nın güç merkezi olan ve ana meydanı Michelangelo tarafından yeniden tasarlanan Campidoglio’da, yaklaşık 50 eski kadın uçuş görevlisi Alitalia üniformalarıyla geldi, sonra onları iç çamaşırlarıyla ayağa kaldırarak “Biz” diye slogan attı. Alitalia.”


Onlarınki, sadece iş kayıplarını değil, aynı zamanda ITA Havayolları tarafından tutulanlara verilen sözleşmeleri protesto etmek için bir gösteriydi .

Sendika şikayetleri: Ücret kesintileri, kıdem kaybı
Sendikalar, kalanlara daha az maaş verildiğini söylüyor.
Bir ITA Airways uçuş görevlisi CNN’e , maaşlarında kesinti yapmanın yanı sıra kıdemlerini kaybettiklerini ve artık nerede ve ne zaman çalışacaklarının çok önceden söylenmediğini söyledi.


ITA Başkanı Alfredo Altavilla, daha önce grev tehdidini “ulusal bir utanç olayı” olarak nitelendirmişti.
Havayolu personelinin mevcut çalışma koşullarını kabul ettiğini ve şikayetlerini dikiz aynasına bakan bir sürücüyle karşılaştırdığını bildirdi.


Altavilla, bu ayın başlarında Il Fatto Quotidiano’ya verdiği demeçte, “Sözleşmeler üzerinde pazarlıklar bitmiş değil. Hepsi gemide ve kendilerine gönderdiğimiz sözleşmeyi imzaladılar .”

Oyver
[Toplam: 0 Average: 0]

By admin