Kastamonu’da meydana gelen sel felaketinde ciddi can kayıpları olduğu yönünde haberler sosyal medyadan paylaşıldı. Haber ile ilgili ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık ntv kanalında yaptığı konuşmasında tarih boyunca bu kadar büyük bir felaketin hiç yaşanmadığını dile getirdi. Ntv kameraları karşısında açıklama yapan Yanık son derece üzgün olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Gelen son duyumlara göre bir çok STK yardım için Kastamonu’na doğru yola çıktığı haberini aldık. Maalesef gelen haberler Can kaybının giderek arttığı yönünde. 5 Saattir aralıksız devam eden yağmurun etkisiyle sel yerleşim yerlerini ve bahçeleri yıkmaya devam ediyor.

Can kaybının artmasından endişe eden Bozkurt Belediye Başkanı Yanık elimizdeki tüm imkanlarımızla canımızı dişimize takarak bu felaketi’de el birliğiyle atlatmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz dedi. Şimdilik 4 ila 5 kişinin hayatını kaybettiği haberi doğrulandı. Daha çok can kaybının olmasından endişe eden bölge sakinleri çatılarda kurtarılmayı bekliyor.

Helikopterlerin desteği ile tahliye edilen insanlar var ancak imkanlar kısıtlı ve sel şiddetli bir şekilde Bozklurt ilçesini adeta yok ediyor.

Oyver
[Toplam: 0 Average: 0]

By admin