Bakan Hulusi Akar ile beraberindeki Silahlı Kuvvetler komuta Silsile Kademesi ile İran sınır hattında gözlemde bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet komutanları ile birlikte Van’a geldi. Vali Mehmet Emin Bilmez ve diğer yetkililer Van, Ferit Melen Havalimanı’nda karşılanan Akar VAN havalimanından helikopterle sınır hattı boyunca incelemelerde bulunan Bakan Akar ve Komuta Kademesi daha sonra sıfır noktasındaki, 2 bin 618 rakımlı Kocaçukur Tepe gözetleme mevzisine havadan intikal etti.

Bakan Akar, ile Kuvvet Komutanları, sınır birliklerinde gözleme ve denetlemelerde bulundu. Akar’ın ayrıca 6’ıncı Hudut Tugay Komutanlığı’nda “Sancak Tevdi” Törenine icabet edeceğide söylentiler arasındaydı. Alınan tedbirleri yerinde inceleyen, faaliyetlere ilişkin bilgi alan Bakan Akar’ın sahadaki durumu sorduğu Mehmetçik, “Biz buradayken ne terörist ne yasa dışı göçmen yurdumuza girebilir!” yanıtını verdi. 

Bakan Akar ve Komuta Kademesi daha sonra 2 bin 430 rakımlı Hangedik Üs Bölgesi’ne geçti. Hudut tekmili alan Bakan Akar, 2’nci Hudut Bölük Komutanı’na Türk Şanı Olan Al Bayrağı emanet etti.  Bölük Komutanı da kendisine emanet edilen Şerefli Türk Bayrağı’nı öperek teslim aldı. Bakan Akar ve Komutanları edinilen bilgilere göre bölgedeki inceleme ve denetlemeleri devam etmekte.
Oyver
[Toplam: 0 Average: 0]

By admin